Archiwum

Luty 2016

Miraculous Ladybug – z odcinka na odcinek cz.2

Odcinek 7 – Faraon

“The Pharaoh”
“파라오의 여인” (Lady of the Pharaoh)
“Le Pharaon”

.

Zastanawia mnie dlaczego Marinette nosi ze sobą książki do szkoły gdy jest Biedronką i jeśli już je nosi, to niby gdzie? Tak czy inaczej cały pomysł na połączenie historii Faraona z historią Biedronki jest paskudnie naciągany i jakby na to nie spojrzeć – bez sensu. Szczególnie, że moce używane tu przez Faraona średnio mają jakikolwiek związek z wymienianymi bogami. Co do nowych rzeczy, których się dowiadujemy, to jest ich sporo. Pierwszy raz widzimy dokładnie jak wygląda Biedroblog, poznajemy dość dziwną przeszłość Biedronki (a w zasadzie jej poprzedniczek), a także dowiadujemy się czym są te całe Kwami.

Czytaj dalej

Zootopia – recenzja filmu

Zootopia, czyli dowód na to, że Disney jest w stanie co roku robić coraz lepsze filmy.

Dotąd nie uwierzyłabym, że można stworzyć komedię sensacyjną, która równocześnie jest bardzo mądrą animacją kryminalną dla dzieci. Brzmi bardzo niestandardowo, prawda? Taka właśnie jest Zootopia. Po obejrzeniu Inside Out myślałam, że w najbliższym czasie nie uraczę lepszej animacji, no i stało się. To naprawdę niezwykle pocieszające, że bajki dla dzieci w tych czasach mogą nieść w sobie tyle mądrości.

621128.1

Czytaj dalej

Na swoim

Witajcie, jestem Kate.

.
Przeniosłam się tutaj z bloga Princess Mérida DunBroch, którego prowadziłam na Pingerze od 6 grudnia 2013 roku. Już od dawna chciałam przenieść się na swoje, ze względu na liczne problemy i błędy na serwerze. Ostatecznie udało mi się to dzięki wsparciu brata, uwagom przyjaciółki Kameli Jacobsen oraz niezawodnej pomocy Szymona Sporysza, któremu szczególnie dziękuje za stworzenie motywu i wyglądu całej tej strony.

.

Co do tematyki strony, będzie ona podobna do mojego poprzedniego bloga. Głównie będę dodawać wpisy związane z Disneyem, nowościami i ciekawostkami. Jednak poza tym, znaleźć będzie można tutaj nowości filmowe, książkowe, growe, czasem też muzyczne, a także moje opinie i recenzje.TinkerBell-Secret-Of-The-Wings-tinkerbell-and-the-mysterious-winter-woods-32303700-1600-900

.

DisneyLady a.k.a. Princess Mérida DunBroch