Archiwum

Kwiecień 2016

Miraculous Ladybug – z odcinka na odcinek cz.3

Widzieliście, co we wtorek zrobiła polska telewizja Disney Channel? Wyemitowali ostatni odcinek sezonu Miraculous Ladybug. Na szczęście ostatnie odcinki oglądałam już wcześniej na internecie po francusku, bo gdyby nie to, to w ogóle nie skojarzyłaby co się dzieje. Tak czy inaczej jestem na nich wściekła.

.

Wróćmy jednak do opisu odcinków. Tak jak wcześniej, będę je streszczać po kolei, więc Wonnej Księżniczki, która została wyemitowana 14 kwietnia, nie opiszę, ponieważ to odcinek 23. W tym wpisie możecie poczytać o odcinkach 12-16.

CU1iJclWcAA0I14_large

Czytaj dalej

Ruszam z YouTubem – Q&A

Ostatnio dużo myślałam o kręceniu swoich filmików na YouTubea, w końcu w tym celu kupiłam sobie aparat. Szczerze trochę boję się konkurencji, ponieważ wiem ile w tych czasach jest dobrych polskich YouTuberów. Tak czy inaczej, dzięki pewnemu projektowi, zostałam zmuszona do nakręcenia i zmontowania jednego filmiku. Wyszło kiepsko, ale myślę, że jak na pierwszy raz i tak nie najgorzej.

.
.W rezultacie spodobało mi się.

.
Tak więc mam zamiar zacząć je kręcić. Na początek chciałabym zrobić wstępny filmik z Q&A, żeby YouTube mnie poznał. W tym miejscu pojawia się prośba do was, mianowicie:
.
Czy moglibyście pozadawać mi parę pytań tutaj w komentarzach?

Ja odpowiedziałabym na nie w swoim pierwszym filmiku.
.
No i jeszcze jedno pytanie. O czym miałby być mój kanał? Co chcielibyście na nim oglądać? Wiem, że jest to trochę dziwne pytanie, ale chcę, żebyście pomogli mi go wstępnie ukształtować.
Piszcie w komentarzach. Mam nadzieję, że mi pomożecie.

youtube-iconsbkgd-fade-1920

DisneyLady

Księga dżungli – recenzja filmu

Muszę przyznać, że nigdy nie lubiłam Księgi dżungli, a ten film nie zmienił mojego zdania na ten temat. Choć tak naprawdę remake ten nie ma zbyt wiele wspólnego z wersją z 1967 roku, poza występującymi w nim postaciami. Może i Mowgli napotyka tutaj te same zwierzęta, ale jego przygody zostały wymyślone zupełnie na nowo.

TheJungleBookBanner

Czytaj dalej

Pyrkon – mini relacja

Kto śledzi mój fanpage na facebooku zapewne wie już, że tydzień temu byłam na Pyrkonie.

Pyrkon jest to ogólnopolski festiwal miłośników fantastyki, który odbywa się w Poznaniu regularnie od 16 lat, a liczba uczestników rośnie w zastraszającym tempie. W tym roku szacuje się ilość wszystkich uczestników na około 38 tysięcy.

Ja osobiście jeżdżę na różne konwenty i festiwale od 2010 roku, jak na razie byłam na około trzydziestu, ale nigdy dotąd na tak ogromnym. Muszę przyznać, że robi to niezłe wrażenie, gdy cały Poznań zmienia się w obszar festiwalowy i to na trzy dni. Nawet w centrum handlowym co druga osoba przebrana była w jakiś Cosplay.

1

Czytaj dalej

Alicja po drugiej stronie lustra by Dawid Woliński

Kojarzycie Dawida Wolińskiego? Jest to polski projektant mody oraz trendsetter, znany z programu Top Model, a także ze swoich słynnych już zdjęć w windzie.

6 kwietnia w warszawskim klubie Palladium odbył się pokaz mody z kolekcją na sezon wiosna-lato 2017.

Podczas pokazu projektant zaprezentował również kreację bonusową, w której wystąpiła modelka Ola Kowal. Specjalna suknia zainspirowana została Alicją z nadchodzącego filmu Disneya Alicja po drugiej stronie lustra.

.

Relację z pokazu możecie zobaczyć na stronie FashionPost.

Bez tytułu

Czytaj dalej

Miraculous Ladybug – znów nadchodzi!

Tak, już wiemy, że kolejne odcinki polecą w polskiej telewizji od 11 kwietnia, czyli już za tydzień. Na pewno będziemy mogli zobaczyć odcinki od Darkblade (12) do Reflekta (19), co do ostatnich siedmiu nie mamy niestety żadnej pewności.

Ja osobiście nie wytrzymałam do premiery kolejnych odcinków w Polsce i obejrzałam już finał sezonu po francusku. Chcielibyście, żebym coś o tym napisała? O nowych postaciach, o Władcy Ciem, teoriach spiskowych itp. Czy raczej wolicie, żebym została przy takiej formie opisywania odcinków jak wcześniej. Piszcie w komentarzach.

Zastanawiałam się również, czy by nie wziąć pod lupę każdego odcinka po kolei i opisać błędy jakie się w nich pojawiły, zarówno logiczne jak i techniczne. To jednak zależy również od was, czy w ogóle byli byście zainteresowani takimi wpisami. Dajcie znać.

Tak czy inaczej, więcej o Biedronce i Czarnym Kocie pojawi się już wkrótce.

.

DisneyLady