D23 Expo: Dzień 1 cz.1 – Otwarcie

Po ponad półrocznej przerwie nareszcie wracam na bloga! Z początku planowałam zrobić podsumowanie po D23Expo na kanale, jednak informacji jest tak dużo, że byłoby to praktycznie niewykonalne. Postanowiłam więc zrobić je tutaj w formie pisemnej. Podzielę je na kilka osobnych wpisów, w tym przybliżę wam ogólne informacje na temat samego wydarzenia, a także opowiem o The Disney Legends Awards oraz Mousequerade. Wszystkie wpisy powinny się pojawić najpóźniej do piątku, w miarę równych odstępach.

Zapraszam do czytania!

.

D23 to oficjalny fanklub The Walt Disney Company, znany jest przede wszystkim właśnie z imprezy D23 Expo, która odbywa się co dwa lata od 2009 roku w Anaheim Convention Center w Kalifornii. Jej nietypowa nazwa wzięła się od pierwszej litery słowa Disney oraz od roku założenia firmy (1923 r.). Na imprezie tej zapowiadane są animacje, filmy, seriale, gry oraz wiele innych wspaniałości wychodzących ze stajni Disneya. Odbywają się tam również przeróżne ceremonie, koncerty, konkursy i wiele innych!

Tego roku impreza odbywała się w weekend 14-16 lipca.
W tym wpisie chciałabym opowiedzieć wam o ceremonii i konkursie, od których zaczął się pierwszy dzień tegorocznego Expo.

.

O godzinie 10 w Kalifornii, natomiast 19 czasu polskiego, rozpoczęła się ceremonia The Disney Legends Awards, czyli rozdanie nagród dla osób najbardziej zasłużonych dla Disney’a. Rozdanie to odbywa się co roku od 1987 na prywatnej uroczystości, natomiast od 2009 r. właśnie na D23 Expo. Na dodatek tym razem odbyło się również 30-lecie gali.

.

.

Osoby wyróżnione otrzymały tę przepiękną statuetkę, po czym odbiły swe dłonie w betonie, w towarzystwie Myszki Miki!

A oto lista osób, do których w tym roku trafiła statuetka:

.

• Carrie Fisher (Film)
• Clyde Geronimi (Animacja)
• Manuel Gonzales (Animacja)
• Mark Hamill (Film)
• Wayne Jackson (Imagineer*)
• Jack Kirby (Wydawnictwo)
• Stan Lee (Film i telewizja)
• Garry Marshall (Film i telewizja)
• Julie Taymor (Teatr)
• Oprah Winfrey (Film i telewizja)

* Osoba, która opracowuje i wdraża nową lub bardzo wymyślną koncepcję lub technologię, w szczególności twórcy atrakcji w parkach rozrywki Walt’a Disney’a.

.

Natomiast o godzinie 11 rozpoczęła się Mousequerade, czyli Mysia Maskarada. Jest to konkurs kostiumów z Disneya, w którym 15 uczestników zmagało się o nagrodę w wysokości 2,300$. Wszystkie stroje były przepiękne, jednak ostatecznie zwyciężyły dwa z Moany, zobaczcie sami.

.

.

Słowem wstępu to by było wszystko. W następnych wpisach opowiem wam o zapowiedzianych animacjach, filmach, grach i innych. Wyczekujcie.

.

DisneyLady