Własne VOD Disneya!

Kilka dni temu dotarła do nas informacja, iż Disney planuje założyć własne VOD, czyli platformę streamingową jak Netfilx.

Czy to dobry pomysł? Z czym to się będzie wiązać? Przyjrzyjmy się temu.

.

.

Przede wszystkim wiązać się to będzie z tym, że Disney wycofa swoje produkcje z Netflixa, z którym do tej pory był bliskim partnerem biznesowym.

Nowe VOD ma ruszyć już od 2018 roku i mają pojawić się na nim animacje, seriale i inne produkcje, a w przyszłości także zapowiadane produkcje kinowe i nie tylko.

Na tym jednak nie koniec, ponieważ w dalszych planach Disney zamierza tworzyć filmy i seriale, które swoją premierę miałyby tylko i wyłącznie online właśnie na tym serwisie.

.

Jak dla mnie świetny plan i z miejsca chciałabym wykupić subskrypcję… Jednak może to nie być takie proste.

Serwis z początku ma być dostępny jedynie w Stanach, a dopiero później rozszerzać swe zasięgi na inne kraje. Jak się więc domyślamy, do Polski nie trafi zbyt szybko (najprędzej za kilka dobrych lat).

Teoretycznie nie powinno zdarzyć się tak, że produkcje Disneya znikną z naszego Netflixa, a VOD od Disneya nie dostaniemy. Raczej dopóki pozostanie on jedynie w Stanach, na polskim Netflixie wszystko zostanie bez zmian… Jednak wszystko jest możliwe. Pożyjemy zobaczymy.

Martwi mnie również wizja tego, że na platformę w Stanach będą trafiać ekskluzywne produkcje, których nie będziemy mogli zobaczyć nigdzie indziej.

.

Tak więc póki co niestety nie są to dla nas żadne dobre nowiny.

Możemy mieć tylko nadzieję, że platforma ta szybko trafi na polski rynek (ja bardzo bym tego chciała).

.

Poza typowym VOD, Disney planuje także w pierwszej połowie 2018 roku ruszyć z platformą pod marką ESPN, gdzie pojawiać się będą transmisje sportowe. Oglądać tam będzie można na żywo przeróżne wydarzenia sportowe.

Jednak to nie jest coś, co by mnie interesowało choćby w najmniejszym stopniu.

.

A co wy sądzicie o tym wszystkim? Dajcie znać!

.

DisneyLady