D23 Expo: Dzień 1 cz.4 – Coco

 

Pozostał nam jeszcze jeden duży film do omówienia, który został zapowiedziany na Panelu Animacji. Jest nim oczywiście Coco.

.

.

Na panelu reżyser Lee Unkrich zdradził nam kilka szczegółów dotycząsych tego filmu, a także pokrótce streścił fabułę.

.

Główny bohater Miguel pragnie zostać muzykiem jak słynny Ernesto de la Cruz, jednak jego rodzina od lat zabrania muzykowania. W pewnym momencie chłopiec przez przypadek trafia do krainy umarłych (Land of the Dead), gdzie spotyka swoją ogromną rodzinę i uroczego oszusta imieniem Hector. Razem wyruszają w niezwykłą podróż, by poznać prawdziwą historię rodziny Miguel’a.

.

Muzykę do filmu stworzył kompozytor Michael Giacchino, który tworzył między innymi do takich produkcji jak Odlot czy Łotr 1.

Podczas prezentacji wystąpili razem Benjamin Bratt (głos Ernesto de la Cruza) i Anthony Gonzalez (głos Miguel’a) w piosence Remember Me napisanej przez Kristen Anderson-Lopez i Roberta Lopez (kompozytorów muzyki do filmu Frozen).

Do piosenki zatańczyło 160 tancerzy! W tym zdobywcy nagrody Grammy Mariachi Divas de Cindy Shea oraz Ballet Folklorico de Los Angeles, a także Gordon Goodwin Big Phat Band.

Przedstawienie było na prawdę przepiękne.

 

.

Możecie nawet zobaczyć fragment panelu:

.

.

Film trafi no kin 20 października tego roku! Natomiast w Polsce zobaczymy go dopiero 24 listopada.

.

DisneyLady