D23 Expo: Dzień 1 cz.5 – Frozen 2 i inne

Pozostało jeszcze kilka mniejszych produkcji zapowiedzianych na Panelu Animacji, na które postanowiłam poświęcić jeden, już ostatni post z tego dnia.

.

.

DisneyToon Studios zapowiedziało swój kolejny, póki co nienazwany, film na 12 kwietnia 2019 roku. Na stołku reżysera zasiądą Klay Hall (Samoloty) oraz Roberts Gannaway (Samoloty 2). Podobno będzie to kolejna produkcja typu Auta czy Samoloty, jednak tym razem przeniesiemy się w kosmos.

.

Ogłoszono również kilka nowych informacji o Olaf’s Frozen Adventure. Krótkometrażówka będzie miała 21 minut i pojawi się w kinach przed filmem Coco. Pojawią się tam aż 4 nowe piosenki, a fragment jednaj z nich możecie zobaczyć tutaj, zaśpiewanej na żywo przez Josha Gada (głos Olafa). Choć tak na prawdę występ ten był improwizowany z powodu problemów z dźwiękiem, lecz mimo to wypadł świetnie.

.

.

Co do Frozen 2 nie wiemy jeszcze zbyt wiele. Twórcy nadal pracują od ostateczny tytułem, który otrzyma film z premierą zapowiedzianą na 27 listopada 2019 roku. Wiemy jednak na pewno, że tworzyć go będzie stała ekipa, czyli reżyserowie Chris Buck oraz Jennifer Lee. Na panelu przedstawiono także nagrania zza kulis z wyprawy badawczej do Norwegii, Finlandii i Islandii. Materiały z tej wyprawy mają być bardzo pomocne przy tworzeniu kolejnego filmu.

.

Podczas kolejnej prezentacji na scenie wystąpił Josh Cooley, który dołączył do Pixara w 2003 roku jako stażysta przy tworzeniu fabuły do filmu Auta, później reżyserował Riley’s First Date?, a teraz ogłoszono, że będzie on głównym reżyserem filmy Toy Story 4! Na premierę musimy czekać do 21 czerwca 2019 roku, a wtedy sami ocenimy jak mu poszło.

.

.

Dan Scanlon (reż. Uniwersytetu Potwornego) zdradził kilka szczegółów na temat kolejnego jeszcze nie nazwanego filmu Pixara. Będzie to historia opierająca się na osobistych przeżyciach reżysera, który stracił ojca w bardzo młodym wieku i zawsze się zastanawiał, kim takim był jego ojciec.

W świecie tym nie znajdziemy żadnych ludzi, zamiast tego spotkamy elfy, trolle oraz duchy. Pojawić się mają również jednorożce w roli zwierzaków domowych.

Historia opowiadać będzie o dwóch elfich braciach, których ojciec zmarł, gdy byli zbyt młodzi, aby go pamiętać. Jednak dzięki odrobinie magii, która jeszcze pozostała na tym świecie, chłopcy wyruszają w podróż, która pozwoli im spędzić ostatni, magiczny dzień z ojcem.

Data premiery jeszcze nie została zapowiedziana.

.

A na koniec zostawiam wam nagranie z najważniejszymi momentami z Panelu Animacji w jednym miejscu:

.

.

DisneyLady