D23 Expo: Dzień 2 cz.2 – Dumbo i Król lew

Na panelu The Walt Disney Studios Live Action Films ogłoszono mnóstwo fantastycznych filmów aktorskich. Przyjrzyjmy im się.

.

.

Aktorska wersja Dumbo trafi do kin 29 marca 2019 roku. Na stołku reżysera zasiądzie Tim Burton, natomiast w filmie będziemy mogli zobaczyć takie gwiazdy jak Colin Farrell, Danny Devito, Eva Green oraz Michael Keaton. Większość scen nagrana zostanie w Anglii.

.

Historię opowiadać będzie Holt Farrier (Colin Farrell), była gwiazda cyrkowa i weteran wojenny, który został zatrudniony przez właściciela cyrku Maxa Medicia (Danny DeVito) do opieki nad nowo narodzonym słoniątkiem z wielkimi uszami. Po jakimś czasie dzieci Holta (grane przez Nico Parkera i Finleya Hobbinsa) dowiadują się, że Dumbo potrafi latać!

Artystka Colette Marchant (Eva Green) i przedsiębiorca V.A. Vandevere (Michael Keaton) pragną zrobić ze słoniątka gwiazdę.

.

Myślę, że to świetny pomysł i ciekawe przełożenie tej zwierzęcej historii na wersję aktorską. Jak wiemy w oryginale Dumbo nie było zbyt wiele ludzi, tylko myszka i ptaki. Sądzę, że może to wypaść na prawdę ciekawie, szczególnie pod okiem Tima Burtona, który potrafi tworzyć doprawdy creepy rzeczy.

.

.

Z kolejnych wersji aktorskich starych filmów Disney’a mamy oczywiście Króla Lwa.

Pamiętacie moje rozważania, jak ta “wersja aktorka” mogłaby wyglądać? Jeśli nie, to zapraszam do poczytania tutaj. Ostatecznie wygrała ta najbardziej prawdopodobna, jednak zarazem najnudniejsza moim zdaniem opcja. Będzie to po prostu film pełen zwierząt w CGI nałożonych na nagrane tła. Jednak jak na mój gust, to “wersją aktorską” nazywać tego nie należy.

.

Reżyser Jon Favreau, który na poprzednim D23 Expo zaprezentował nam zapowiedź aktorskiej Księgi Dżungli, tym razem pokazał nam fotorealistyczną interpretację Kręgu życia, sekwencji otwierającej cały film. Podobno jest na prawdę niesamowita i wygląda to jeszcze lepiej niż Księga Dżungli. Zobaczyć możemy tam takie postaci jak Rafiki, Mufasa czy nowo narodzony Simba. Niestety kiedy zapowiedź ta trafi do internetu, nie wiadomo.

Premiera filmu zapowiadana jest na 2019 rok.

.

DisneyLady