D23 Expo: Dzień 2 cz.3 – Mary Poppins i Aladyn

Wśród masy zapowiedzianych remake’ów i sequeli, Disney szykuje dla nas również kilka nowych projektów. Jest ich niewiele, jednak cieszmy się tym co mamy, czyli zapowiedzią aktorskiego Dziadka do Orzechów!

.

.

Reżyserią filmu The Nutcracker and the Four Realms zajmie się Lasse Hallström. Wystąpią w nim takie gwiazdy jak Keira Knightley (w roli The Sugar Plum Fairy), Morgan Freeman (jako ikoniczny Drosselmeyer), Helen Mirren (Mother Ginger) i Mackenzie Foy.

.

W tytule mamy cztery “realmsy”, póki co wiadomo, że będzie to między innymi kraina kwiatów (Land of the Flowers) oraz kraina płatków śniegu (Land of the Snowflakes).

.

Na panelu podkreślono, że muzyka i taniec będą bardzo ważne w filmie. Jednym z choreografów został Charles Riley (znany jako Lil Buck), którego styl tańca pomógł przy tworzeniu postaci Mouse King. Król ten będzie składał się z tysiąca małych myszek, co umożliwia wykorzystanie najnowszej technologii CGI.

Odnoszę wrażenie, że film ten będzie podobny do aktorskiej Alicji w krainie czarów.

.

Premiera filmu zapowiadana jest na 2 listopada 2018 roku.

.

.

Zapowiedziano również powrót Mary Poppins w filmie Mary Poppins Returns reż. Roba Marshalla (znanego nam z Tajemnic Lasu).

Póki co wiemy, że reżyser pragnie oddać hołd oryginałowi, nagrywając sceny w tych samych miejscach i z pomocą tych samych rekwizytów. Stara się również pozostać lojalny wobec książek.

.

W filmie zagrają Emily Blunt (jako Mary Poppins), Meryl Streep oraz wspaniały Lin-Manuel Miranda!

Film na ekranach kin zobaczymy 25 grudnia 2018 roku, czyli na przyszłe święta.

.

.

Ogłoszono także, że w nadchodzącym aktorskim Aladynie rolę Dżina odegra Will Smith! Natomiast Mena Massoud wcieli się w Aladyna, a Naomi Scott zagra Jasmine.

Co myślicie o tej obsadzie?

.

.

DisneyLady