Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć to film, który podobnie jak seria o Harrym Potterze, powstanie na podstawie książki J. K. Rowling o tym samym tytule. Sama autorka zajmie się tutaj scenariuszem, natomiast za reżyserię weźmie się David Yates, który wyreżyserował cztery ostatnie części filmowej serii. Będzie to prequel przygód Harryego Pottera. fantastic-beasts-and-where-to-find-them-large (1)

Sama książka Fantastyczne zwierzęta (wydana w 2001 roku) była fikcyjnym podręcznikiem używanym Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie do nauki opieki nad magicznymi stworzeniami, napisana przez Newta Skamandera, słynnego magizoologa.

Jednak ze względu na to, że ciężko byłoby stworzyć film na podstawie szkolnego podręcznika, twórcy postanowili ugryźć to z innej strony i opowiedzieć historię samego Newta Skamandera. Akcja filmu rozgrywać się będzie 70 lat przed przed tym, jak Harry Potter pierwszy raz czyta książkę Fantastyczne zwierzęta. Opowiadać będzie o powrocie Skamandera z wyprawy, której celem było odnalezienie i opisanie tych niezwykłych istot. Autor będzie musiał zmagać się z kilkoma niebezpiecznymi gatunkami, które uciekły, a także z pewnym mugolem…

Główną rolę odegra Eddie Redmayne, jednak na ekranie zobaczymy również Colina Farrella oraz Rona Perlmana.

Film do polskich kin trafi już 18 listopada 2016 roku.

Mimo to autorka postanowiła nie poprzestawać na tylko jednym filmie. Kilka dni temu zdradziła na swoim tweeterze, że adaptacja książki zaplanowana jest na pełną trylogię!

„Źle słyszałaś. Obawiam się, że Harry Potter i Przeklęte Dziecko to sztuka teatralna. Zaś Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć będzie filmową trylogią!”

.

Zapowiada się nieźle! Co o tym sądzicie?

.

DisneyLady

(źródło: http://blaber.pl)