Lwia Straż

Ostatnio wspominałam na moim fanpage’u, że w dniach 19, 20, 28 oraz 29 marca w kinach Helios będzie można zobaczyć Króla lwa na dużym ekranie. Przy okazji projekcji przedpremierowo ukazany został również odcinek Lwiej Straży – nowego serialu animowanego, który premierę na kanale Disney Junior będzie miał 18 kwietnia.lwia_straz

Gdy widziałam pierwsze zapowiedzi serialu, bardzo się na niego cieszyłam. Myślałam, że będzie to ciekawy powrót do starej, ukochanej animacji, w dobrym stylu. Teraz jednak mam co do tego mieszane uczucia.

.

Od samego początku wiadomo było, że główny bohater Kion będzie synem Simby. Myślałam jednak, że akcja serialu zostanie osadzona po wydarzeniach z filmu Król Lew II: Czas Simby, a tu okazuje się, że Kiara jest młodym lwem, niewiele starszym od Kiona, a druga część wcale jeszcze nie miała miejsca.

Na dodatek, już na samym początku, twórcy próbują wmówić nam, że kiedyś to Skaza stał na czele Lwiej Straży, jednak stracił swą moc za zły uczynek. Nie mogę uwierzyć w to, że aż tak zaginają swoje własne uniwersum, na potrzeby serialu, który zapewne będzie niewypałem.[;lkjxcv

Poza tym sama nazwa wskazuje na to, że Lwia Straż składa się z lwów. Istotnie, gdy Rafiki opowiada nam tę historię, to wszystko się zgadza. Żeby jednak trochę pokomplikować sprawę, Kion – jako nowy dowódca straży – zaciąga w jej szeregi geparda, ratla, hipopotama oraz czaplę. Czuję się zdezorientowana, choć zapewne dzieciom, do których serial jest docelowo skierowany, nie będzie to przeszkadzać.

.

Nie jestem w stanie zdzierżyć ugłaskanej kreski, która stała się nieodłącznym elementem kanału Disney Junior (a w zasadzie całej współczesnej animacji). Stara się ona, w dość nieudolny sposób, udawać grafikę komputerową, choć jakby na to nie patrzeć, nią nie jest. Z drugiej strony to nawet pocieszające, że w tych czasach w ogóle tworzy się jeszcze cokolwiek rysunkowego. Na szczęście Disney chyba zrezygnowały z komputerowych kontynuacji, po takich niewypałach jak Klub przyjaciół Myszki Miki czy Moi przyjaciele – Tygrys i Kubuś.

Żeby nie zakończyć na samych minusach, muszę przyznać, że piosenki w Lwiej Straży są całkiem niezłe. W przyjemny sposób utrzymują klimat Króla lwa i jakoś ratują całokształt, a jest co ratować.

.

Tęsknie za takimi serialami Disneya jak Nowa szkoła króla czy Legenda Tarzana. Niestety, chyba nigdy nie doczekamy się już starego, dobrego Disneya, jakiego mieliśmy kiedyś.

.

DisneyLady