Filmowe podsumowanie miesiąca – kwiecień

Oglądając i czytając mnóstwo ulubieńców miesiąca, doszłam do wniosku, że z lekkim opóźnieniem chciałabym zrobić coś podobnego. Choć w zasadzie będzie to podsumowanie, a nie ulubieńcy. Tak czy inaczej, chciałam wam przedstawić podsumowanie premier kinowych z miesiąca kwietnia. Jeśli się przyjmie, to będę coś takiego robić co miesiąc. Zapraszam do czytania.

page

1 KWIETNIA

7730589.2

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości – jest to film, na który czekałam i chciałam się na niego wybrać. Jednak na początku niezbyt miałam na to czas, a później usłyszałam o nim tyle nieprzychylnych opinii, że ostatecznie go nie obejrzałam. Jakoś nie jest mi szkoda, może dlatego, że nie jestem jakąś wielką fanką DC. W związku z tym: brak oceny.

.

7716974.2

Kung Fu Panda 3 – wybrałam się na niego z wielką chęcią, choć jakoś nie czekałam z niecierpliwością. W końcu to nie Disney. Ogólnie film całkiem przyzwoity, choć poczucie humoru totalnie nie wpadło w mój gust. Graficznie znacznie lepszy od dwóch poprzednich części, fabularnie rzekłabym taki sam.

6/10

7728127.2

Opowieść o miłości i mroku – czyli debiut reżyserski Natalie Portman na podstawie autobiografii Amosa Oza. Film o sporej wartości historycznej, choć niestety dość nudny. Nie bawiłam się na nim jakoś wyjątkowo, ale ogólnie wypada całkiem przyzwoicie.

5/10

8 KWIETNIA

7729202.2

Łowca i Królowa Lodu – widziałam pierwszą część (tą pod tytułem “Thor Wiedźmin i Królewna Bella“), więc postanowiłam obejrzeć również drugą. Ogólnie wypada trochę lepiej, jednak wciąż mam wątpliwości, czy to prequel czy sequel. Niezły motyw ściany lodu i sam łowca, który przyznaje się do tego, że jego pomysł był głupi.

5/10

NAJGORSZY FILM MIESIĄCA:

7729781.2

Hardcore Henry – drugi najgorszy film tego miesiąca zaraz po Pięćdziesięciu twarzy Blacka, którego nawet nie musiałam oglądać, żeby wiedzieć, że jest bardzo słaby. Jedynymi dobrymi rzeczami w tym filmie jest sposób nakręcenia oraz postać Jimm’ego. Fabuły brak, słaby film.

3/10

NAJLEPSZY FILM MIESIĄCA:

7732493.2

Piąta fala – film, o którym na długo przed obejrzeniem zdążyłam się nasłuchać, jaki to przewidywalny jest. Jednak ostatecznie doszłam do wniosku, że była to cecha zamierzona. Wydarzenia same nasuwają nam na myśl poprawne rozwiązanie, a gdy bohaterowie w końcu dochodzą do tego wniosku, z dumą stwierdzamy “aha, wiedziałem/am!”. Ciekawa fabuła, bohaterowie i przebieg wydarzeń. Udany film.

7/10

15 KWIETNIA

7729250.2

Księga dżungli – o tym filmie zdążyłam napisać już osobny wpis, do którego przeczytania zachęcam tutaj.

5/10

7733524.2

Cloverfield Lane 10 – pomijając końcówkę film całkiem niezły. Kilka elementów zaskoczenia nawet się udało. Troszkę nie potrafiłam utożsamić się z żadną postacią, nie potrafiłam zrozumieć decyzji podejmowanych przez główną bohaterkę. Ważne, żeby nie oglądać tego filmu z myślą o horrorze albo innym trailerze, bo można się zawieść.

6/10

7733304.2

Ratchet i Clank – podobnie jak przy Kung Fu Pandzie, miałam troszkę problem z poczuciem humoru. Jednak jeśli ktoś lubi gry, to siłą rzeczy polubi film. Zakończenie przewidywalne, w zasadzie nic nowego. Uwielbiam żeńskie postacie w filmie.

5/10

29 KWIETNIA

7733175.2

Bone Tomahawk – cieszę się, że ostatecznie nie udało mi się obejrzeć tego filmu, ponieważ z tego co słyszałam, to ilość drastycznych scen by mnie przerosła. Brak oceny.


Oczywiście nie ma tutaj wszystkich filmów, które miały premierę w kwietniu. Są jednak wszystkie, które widziałam. Piszcie jak podoba wam się takie podsumowanie i czy chcecie, by takie wpisy pojawiały się co miesiąc. W sumie mogłabym z tego zrobić również filmiki na YT, to już zależy od was.

.

DisneyLady