Filmowe podsumowanie miesiąca – maj

Nadszedł czerwiec (już ponad tydzień temu), więc to najlepsza pora na podsumowanie premier kinowych maja.

Zapraszam!

cats2

6 MAJA

7729780.2

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów – jeśli chodzi o filmy Marvela, to za Kapitanem Ameryką przepadam najmniej. Ta część, jak dotychczas, wydaje mi się najsłabsza. Sam pomysł na wojnę bohaterów jest ciekawy, ale ostatecznie w całym filmie jest tego niewiele. Ogólnie się wynudziłam, tylko postać Spider-Mana jakoś ratuję sytuacje swoim poczuciem humoru (świetne nawiązanie do Gwiezdnych Wojen).

5/10

7728363.2

#WSZYSTKOGRA – wszyscy bardzo narzekają na ten film, moim zdaniem nie była taki zły. Bawiła się na nim nie najgorzej, choć trzeba przyznać, że fabularnie leży i kwiczy. Choreograficznie jest odrobinę lepiej, aranżacje piosenek też nie są takie złe.

4/10

13 MAJA

7732602-horz

W tym tygodniu nie udało mi się na nic wybrać, ale w sumie na żałuję. Gdybym teraz miała taką okazję przeszłabym się ewentualnie na Dzień Matki.

20 MAJA

7733303_1.2

X-Men: Apocalypse – muszę przyznać, że nie widziałam żadnej poprzedniej części (poza Przeszłość, która nadejdzie, jedynie urywkami), zapewne właśnie dlatego film mi się spodobał, ponieważ większość fanów twierdzi, że jest beznadziejny. Ja dobrze się na nim bawiłam, choć kilka rzeczy się tutaj nie zgadzało.

6/10

7715807.2

Nice Guys. Równi goście – świetni film, poszłam na niego głównie ze względu na obsadę, ale nie żałuję. Humor taki trochę nie mój (chciał strzelić, ale broń mu wypadła), ale Gosling o dziwo świetnie odnalazł się w tej roli. Fabularnie trochę zagmatwany, ale ostatecznie wszyscy wiemy o co chodzi.

7/10

7733301_1.2

Zakładnik z Wall Street – jak na taką obsadę, to kiepsko. Momentami oczy mnie bolą od tego co ten Clooney robi (coraz gorsze role dostaje). Mnie nie trzymał w napięciu prawie wcale, choć do najgorszych również nie należy. Może to po prostu nie moja bajka.

5/10

7733439.2

Nienasyceni – film o emocjach, który u mnie nie wzbudził żadnych. Jak na milczącą rolę, Swinton trochę za dużo powiedziała. Nie byłam w stanie przez te dwie godziny zżyć się z żadną z postaci. Klimat może jest, ale napięcie seksualne… Jakie napięcie seksualne? Niestety Tilda pasuje do raczej bezpłciowych roli.

4/10

26 MAJA

7723186.2

Alicja po drugiej stronie lustra – o tym filmie już możecie przeczytać osobną recenzję tutaj.

8/10

7733302_1.2

Angry Birds Film – podobnie jak w przypadku zeszłomiesięcznej Kung Fu Pandy 3, humor zupełnie nie przypadł mi do gustu. Jak na takiego giganta przystało, spodziewałam się czegoś znacznie lepszego. Tu ostatecznie film nie wyróżnia się w zasadzie niczym, a mogło byś tak pięknie.

5/10


W tym miesiącu to już wszystko. W zasadzie poza Alicją i Nice guys nie było tutaj nic wartego specjalnej uwagi. A może wy macie inne zdanie na temat tych premier? Może się ze mną nie zgadzacie? Piszcie!

.

DisneyLady