Filmowe podsumowanie miesiąca – lipiec

Dawno nie pisałam tutaj żadnego wpisu, poza wrzucaniem filmików z YT.
Chciałabym to naprawić i od teraz częściej tu coś pisać.

A więc wracamy do kinowego podsumowania miesiąca.

cats4

1 LIPCA

NAJGORSZY FILM MIESIĄCA:

7713856.2

Agent i pół – idąc na ten film chyba zapomniałam, że nie lubię głupich komedii. Nawet się na tym dobrze nie bawiłam. Natomiast przed dostaniem jedynki z marszu ratuje go jedynie Dwayne Johnson, który w każdej roli wypada dobrze. Ostateczne zwroty akcji może nawet zaskoczyły, ale to nie zmienia faktu, że jest słabo.

2,5/10

7726658.2

BFG: Bardzo Fajny Gigant – wybaczcie, że nie napisałam jego osobnej recenzji, ale zawiodłam się na nim tak bardzo, że aż nie miałam serca. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej co o nim sądzę, to zapraszam tutaj.

5/10

8 LIPCA

7741332.2

Iluzja 2 – widziałam go na maratonie zaraz po pierwszej części i w związku z tym oglądało się go jeszcze gorzej. Fabuła jest tak zagmatwana, że chyba nawet twórcy się w niej pogubili. Za duża ilość zwrotów akcji, za mało iluzji. Film nie ma się nijak do pierwszej części, która była świetna. Dziwi mnie, że przy tak dobrej obsadzie film wyszedł tak słabo.

4/10

7741236.2

Noc oczyszczenia: Czas wyboru – nie widziałam poprzednich części, więc nie mam porównania, jednak jest film w zasadzie niezły. Nie mam się do czego przyczepić, ale z drugiej strony zupełnie nie mój klimat i nie zaangażował mnie w tę historię ani trochę. Zainteresowała mnie jedynie postać Leo (Frank Grillo), ale niestety trochę mało go było.

5/10

15 LIPCA

7741237.2

Ghostbusters. Pogromcy duchów – o tym filmie bardzo dużo powiedziałam tutaj, więc zapraszam do obejrzenia.

6/10

7739724.2

Tajemnice Manhattanu – normalnie nie zdarza mi się zasypiać w kinie, na tym filmie mi się to udało, co chyba mówi samo za siebie. Historia bez sensu, a zwroty akcji bardziej mnie irytowały niż zaskakiwały. Jedynie głos Adriena Brodyego jako narratora bardzo przypadł mi do gustu, choć przez to nie mogłam się skupić na fabule.

3/10

22 LIPCA

NAJLEPSZY FILM MIESIĄCA:

7742308.2

Star Trek: W nieznane – nigdy wcześniej nie oglądałam Star Treków, a ten film sprawił, że na prawdę mam ochotę. Dobrze się na nim bawiłam, choć o wiele rzeczy musiałam się dopytywać. Oczywiście każdy film z Chrisem Pine’em staje się lepszy.

7/10

7744809.2

Kiedy gasną światła – cóż, ja niestety mam tak, że boję się bardziej po filmie, niż na filmie. Na tym się w zasadzie bardziej uśmiałam, ale sama postać Diany tak bardzo zapadła mi w pamięć, że do dziś mam problem przejść przez ciemne mieszkanie.

6/10

29 LIPCA

7742307.2

Jason Bourne – typowy film “zabili go i uciekł”, czyli coś zupełnie nie w moim guście. Poza tym jest tak do bólu przewidywalny, że zero z tego satysfakcji.

3,5/10


.

W tym miesiącu udało mi się obejrzeć więcej niż mi się wstępnie wydawało. Ale niestety brak tu na prawdę dobrych filmów, a więcej gniotków.

.

DisneyLady