Aktorska wersja Króla lwa

Zapewne już obiło wam się o uszy, iż parę dni temu Disney ogłosił, że planuje stworzyć aktorską wersję Króla lwa.

Czy to dobry pomysł? Ciężko stwierdzić.

Jak w ogóle taka aktorska wersja miałaby wyglądać? No właśnie, zatrzymajmy się przy tym na dłuższą chwilę.

.

lion-king-004

.

Ogólnie rzecz biorąc, to opcji jest kilka:

.

• Wszystkie postaci mogą być zagrane przez poprzebieranych ludzi (jak na Brodway’u). Jednak, czy chcielibyśmy czegoś takiego? Wątpliwe.

• Mogą zrobić animację CGI, jednak to tak naprawdę nie będzie “wersja aktorska”, tylko po prostu lepsza animacja.

• Ludzie od Disneya mogą wybrać się do Afryki, nagrać mnóstwo ładnych widoczków i powklejać na nie komputerowe zwierzęta, jak w Księdze dżungli (to chyba najbardziej prawdopodobna opcja, jednak nadal brak w tym choć odrobinki “wersji aktorskiej”).

• W filmie mogą wziąć udział prawdziwe lwy, jednak efekt byłby raczej kiepski, a praca ciężka i mozolna.

• Mogą przenieść również wydarzenia z bajki na “wersję ludzką”. Wiecie, zamiast lwów jakieś afrykańskie plemię, czy coś takiego (opcja najbardziej ciekawa i z polem do popisu).

.

Wiadomo, dlaczego Disney w tych czasach uwziął się tak na wersje aktorskie (poza kasą). W ten sposób łatwo mogą uwspółcześnić stare bajki, nie tworząc kolejnych animacji. Przykładowo w Kopciuszku nasza główna bohaterka nie zakochała się w księciu “no bo to książę”, tylko poznała go wcześniej itd.

Czy da się “ulepszyć” w ten sposób Króla lwa? Na pewno tak! Zależy tylko, jak Disney do tego podejdzie, a dokładnie Jon Favreau (reżyser aktorskiej Księgi dżungli).

.

5482_1-2

.

Jednak Disney nie zamierza na tym poprzestawać, ponieważ w planach ma już wersje aktorskie Mulan, Dzwoneczka (poważnie), Piotrusia pana, Aladyna, MulanKubusia Puchatka oraz Dumbo. Krążą słuchy, że z historią o słoniku ma mieć związek Tim Burton oraz Ehren Kruger.

.


.

A jak wam podoba się ten pomysł?

Która z prawdopodobnych opcji najbardziej przypadła wam do gustu?

Piszcie!

.

DisneyLady