Aktorska wersja Króla lwa

Zapewne już obiło wam się o uszy, iż parę dni temu Disney ogłosił, że planuje stworzyć aktorską wersję Króla lwa.

Czy to dobry pomysł? Ciężko stwierdzić.

Jak w ogóle taka aktorska wersja miałaby wyglądać? No właśnie, zatrzymajmy się przy tym na dłuższą chwilę.

.

lion-king-004

.

Ogólnie rzecz biorąc, to opcji jest kilka:

.

• Wszystkie postaci mogą być zagrane przez poprzebieranych ludzi (jak na Brodway’u). Jednak, czy chcielibyśmy czegoś takiego? Wątpliwe.

• Mogą zrobić animację CGI, jednak to tak naprawdę nie będzie “wersja aktorska”, tylko po prostu lepsza animacja.

• Ludzie od Disneya mogą wybrać się do Afryki, nagrać mnóstwo ładnych widoczków i powklejać na nie komputerowe zwierzęta, jak w Księdze dżungli (to chyba najbardziej prawdopodobna opcja, jednak nadal brak w tym choć odrobinki “wersji aktorskiej”).

• W filmie mogą wziąć udział prawdziwe lwy, jednak efekt byłby raczej kiepski, a praca ciężka i mozolna.

• Mogą przenieść również wydarzenia z bajki na “wersję ludzką”. Wiecie, zamiast lwów jakieś afrykańskie plemię, czy coś takiego (opcja najbardziej ciekawa i z polem do popisu).

.

Wiadomo, dlaczego Disney w tych czasach uwziął się tak na wersje aktorskie (poza kasą). W ten sposób łatwo mogą uwspółcześnić stare bajki, nie tworząc kolejnych animacji. Przykładowo w Kopciuszku nasza główna bohaterka nie zakochała się w księciu “no bo to książę”, tylko poznała go wcześniej itd.

Czy da się “ulepszyć” w ten sposób Króla lwa? Na pewno tak! Zależy tylko, jak Disney do tego podejdzie, a dokładnie Jon Favreau (reżyser aktorskiej Księgi dżungli).

.

5482_1-2

.

Jednak Disney nie zamierza na tym poprzestawać, ponieważ w planach ma już wersje aktorskie Mulan, Dzwoneczka (poważnie), Piotrusia pana, Aladyna, MulanKubusia Puchatka oraz Dumbo. Krążą słuchy, że z historią o słoniku ma mieć związek Tim Burton oraz Ehren Kruger.

.


.

A jak wam podoba się ten pomysł?

Która z prawdopodobnych opcji najbardziej przypadła wam do gustu?

Piszcie!

.

DisneyLady

  • Pingback: D23 Expo: Dzień 2 cz.2 – – DisneyLady()

  • Zuzia ,,Æ”

    Widziałaś teledysk do piosenki miraculum, Laury Marano? Według mnie piosenka, jak i sam teledysk jest udana. :)

  • Agata

    Jestem lekko zawiedziona tym, że powstaje teraz szereg remake’ów i live action czy coś idk jak to nazwać. Nie wszystko na pewno dobrze wyjdzie. Poza tym to odgrzewane kotlety są – i jest ich zdecydowanie za dużo! Swoją drogą będzie jeszcze Mała Syrenka, nie wymieniłaś tego x:

  • Weronika

    Bardzo podoba mi się ilustracja, którą załączyłaś do artykułu. Myślę, że animacja CGI na takim wysokim poziomie byłaby przyjemna do oglądania, ale …co z tego skoro fabuła ta sama? No chyba, że wprowadziliby zmiany. Tylko po co przerabiać znaną i lubianą historię, w której występowaliby Ci sami bochaterowie? Nie widzę tego. chyba, że prequel, to mogłoby nawet wyjść. Zdecydowanie najbardziej podoba mi się Twoja koncepcja plemienia afrykańskiego. Ciekawe, inne, zawiązujące troche do Brodwayu…i tak jak przyznałaś, duże pole do popisu. Czekam na więcej informacji!